Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 21 czerwca

Tekst: Rdz 12, 1-9

Prośba: o łaskę wolności pójścia dokądkolwiek Bóg mnie poprowadzi

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Bóg daje Abramowi konkretne polecenie. Nie wiemy jaka była relacja Abrama i Boga. Wydaje się jakby to było pierwsze tak bezpośrednie spotkanie. Abram słucha, słyszy i idzie za poleceniem. Opuszcza to, co znane i bezpieczne. Idzie jakby na oślep – w bezgranicznym zaufaniu Temu, który posyła. Spróbuj wczuć się w to, co przeżywa Abram w momencie, kiedy opuszcza ziemię rodzinną. Może prowadzi jakiś dialog z bliskimi? Spróbuj przypomnieć sobie podobne sytuacje w Twoim życiu, kiedy musiałeś z jakiegoś powodu opuścić rodzinne strony. I wcale nie musiało to być spowodowane Bożym poleceniem. Co wtedy czułeś? Jak reagowałeś na sytuację?
  • Abram dociera na miejsce. Bóg prowadzi go jak GPS. U celu mówi “Twojemu potomstwu oddaję właśnie tę ziemię”. Ciekawe, mówi nie tobie, ale twojemu potomstwu. Jakby mówił: Zostawiłeś wszystko i nie masz nic, tylko Moją obietnicę. Ziemia, do której dotarłeś jest dla twoich dzieci. A jak Ty reagujesz, kiedy tracisz to, co masz? Co do Ciebie należy? Ale często cierpimy kiedy tracimy coś, co do nas nie należy, ale jesteśmy do tego jakość przywiązani. Spróbuj zobaczyć te rzeczy/osoby/relacje, do których jesteś przywiązany. Porozmawiaj o tym z Bogiem.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.