Rekolekcje Adwentowe 2019 NIE BÓJ SIĘ PRZYJĄĆ…

Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 14 grudnia

Święty Józef przyjmuje Dziecko, które poczęło się w Maryi, idąc za głosem Anioła.
Nie wiemy co czuł w tamtym momencie, wiemy jednak, że stanął na wysokości zadania. Stał się podporą dla Maryi i całej swojej Rodziny.

Czasem dzieją się w naszym życiu rzeczy po ludzku niezrozumiałe. Tak bardzo potrzebujemy wtedy obok siebie ludzi takich jak św. Józef, którzy będą wsparciem w codzienności.

Opiekun Maryi i Jezusa jest postacią cichą, która swoim zasłuchaniem i ciężką codzienną pracą sprawia, że mogą Oni zwyczajnie żyć. Każdego dnia wraca do obowiązków, mozolnej pracy i codzienności cieśli.

Czy jestem dla kogoś podporą czy może bardziej kimś, kto oczekuje wsparcia innych? Co postawa Józefa pokazuje w moim życiu?

Rozważaj to słowo podczas dzisiejszej modlitwy. Jeśli chcesz, możesz z nim również chodzić przez cały dzień, pozwalając, by dotykało i poruszało Cię od środka, przemieniając powoli Twoje serce. Niech ono poprowadzi Cię do głębin serca Jezusa i serca Maryi. Niech pomoże zbudować głęboką więź z Tym, od którego masz wszystko. Na koniec dnia zapisz sobie kilka pragnień, uczuć czy myśli, które to słowo w Tobie wzbudziło.