Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 10 lipca

Tekst: Mt 10, 16-23

Prośba: o serce słuchające Boga

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus w dzisiejszej Ewangelii mówi uczniom, że czeka ich niełatwa droga. Jak owce między wilki – ja owca, która jest łagodna i ufna zostanę wpuszczona w świat, który szarpie i walczy. Jak widzisz siebie i swoje życie w tych słowach? Gdzie, kiedy, w jakich relacjach jesteś jak bezbronna owca wśród ciosów? A może jesteś dla innych jak wilk? Powiedz o tym szczerze Jezusowi.
  • Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia – chodzenie za Jezusem sprawia czasem, że otoczenie nas nie rozumie, odrzuca. Opowiedz Jezusowi o tym kiedy i dlaczego czułeś się odrzucony z powodu swojej wiary.
  • Duch Ojca waszego będzie mówił przez was – Jezus nie zostawia nas nigdy na pastwę losu, samotnych. Jak mnie dziś prowadzi, czy dostrzegam Jego działanie w swoim życiu? Czy potrafię rozpoznać w sobie głos Pana? Czy chcę nie tylko Go słyszeć, ale mówić to, do czego On mnie zaprasza? Ile jest we mnie poddania się Jego prowadzeniu? Co dziś robię by lepiej Go poznać i pójść za Jego głosem? Opowiedz Jezusowi o tym wszystkim, co pojawiło się w tobie podczas tej modlitwy – dla Niego wszystko jest ważne.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.