Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 2 maja 2023

Tekst: J 10, 22-30

Prośba: o doświadczenie opieki Pana w moim życiu

Myśli pomocne w rozważaniu:

 • Wyobraź sobie scenę z dzisiejszej Ewangelii. Żydzi otaczają Jezusa i mówią Mu wprost: Dokąd będziesz nas trzymał w niepewności? Jeśli Ty jesteś Mesjaszem, powiedz nam otwarcie!. Jak wyglądają twarze tych ludzi, jak reaguje na nich Jezus? Teraz wyobraź sobie, że to ty wypowiadasz słowa „nie trzymaj mnie w niepewności” – o jakiej sytuacji ze swojego życia mógłbyś tak powiedzieć dziś Jezusowi? Zrób to.
 • Jeśli Ty jesteś Mesjaszem
  Kim dziś jest dla ciebie Jezus? Opowiedz Mu o tym, nawet jeśli czujesz, że twoja odpowiedź po ludzku mogłaby się komuś nie spodobać. Jezus nie oczekuje laurki, ale szczerego serca, twojego stanięcia w prawdzie.
 • Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je
  Jak wygląda w twoim życiu wsłuchiwanie się w głos Pana? Czy jest coś, co ci w tym przeszkadza? Nazwij to – bez oceniania i wartościowania, pomyśl czy jesteś w stanie to zmienić.
  Jezus cię zna. Od zawsze, wie wszystko. Nie musisz się bać Jego reakcji na prawdę, bo niby czemuż?
 • Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki
  Czy masz w swoim życiu doświadczenie opieki Boga? Wróć do niego, podziękuj, nazwij. Jeśli dziś twój smutek i problemy są czymś, co nie pozwala ci zobaczyć opieki Pana w twoim życiu – poproś Go o takie doświadczenie. Poproś o łaskę pokoju, utulenia, tego co najbardziej ci dziś brak – być może będzie to łaska wiary w to, że On nie pozwoli wyrwać cię ze swojej ręki.  

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.