Wprowadzenie do modlitwy na 20 Niedzielę zwykłą 20 sierpnia

Tekst: Mt 15, 21-28

Prośba: O odwagę i wiarę w relacji z Jezusem 

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Była poganką. Wiedziała, że Żydzi otaczający Jezusa nie przyjmą jej chętnie. Wiedziała, że naraża się co najmniej na nieprzychylne spojrzenia. Weszła odważnie w nieprzyjazną przestrzeń, bo gnała ją potrzeba szukania ratunku dla córki. Jej córka była, jak mówi Ewangelia, nękana przez zło. Jakaż matka nie chce wyrwać dziecka ze szponów zła? Ta potrzeba była silniejsza niż lęk, wstyd, obawa przed odtrąceniem. Musiała już coś słyszeć o Jezusie, skoro przyszła właśnie do Niego. Miałeś/łaś kiedyś tak wielką potrzebę spotkania z Jezusem, że nic innego nie liczyło się, nie było ważne? Kiedy to było? A może nigdy aż tak silnie tego nie doświadczyłeś/łaś? Masz w sobie pragnienie doświadczenia tego?
  • Co czuła Kananejka gdy usłyszała ostre słowa Jezusa? Jak bardzo musiała wierzyć w Jego moc, że w tym momencie nie zrezygnowała, nie odeszła. Wierzyła, że Jezus jest w mocy pokonać każde zło, także to, które dręczyło jej córkę. Jaka jest moja wiara, że Jezus jest silniejszy od każdego zła, tego we mnie, tego wokół mnie, tego w świecie? 
  • Kobieta odeszła wysłuchana. Jej atutem była wiara. To dzięki niej jej największe pragnienie zostało spełnione. Jakie są twoje pragnienia? Te małe, ale też te wielkie, dotyczące rzeczy niezwykle dla ciebie ważnych, może całego życia? Rozmawiasz o nich z Jezusem. Przynosisz Mu je z wiarą?
     

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.