Wprowadzenie do modlitwy na środę, 16 listopada

Tekst: Łk 19, 11-28

Prośba: o życie zaangażowane i ofiarowywane.

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus jest blisko Jeruzalem. To tam dokona się wszystko. Wczuj się w klimat tego tekstu. Czy Jezus nie zdaje się tu być pewny siebie, wiedzący dobrze czego chce, idący do przodu, choć wie, co Go tam spotka? Wskazują na to szczególnie ostatnie zdania, jakże mocne, o pościnaniu na Jego oczach. Jezus wie dokąd idzie i wie, co Go tam spotka, ale idzie odważnie nie wycofując się. Z jakim nastawieniem wchodzisz w każdy kolejny dzień? Z jakim nastawieniem w przeciwności, które stają przed Tobą?
  • Dzisiejsza przypowieść, choć ma kilka różnic, jest jedna podobna do tej o talentach. Tutaj mamy jasne polecenie – obracajcie nimi (minami), aż wrócę. Obracać czyli puścić w obieg. To z jednej strony o zaangażowaniu (coś trzeba zrobić), a z drugiej o ryzyku. Bo można stracić. A jeśli pomyślimy, że te miny to nic innego jak nasze życie? Jak odczytałbyś tę przypowieść dla swojego życia? Co ona w Tobie porusza?
  • Kim jest Ten, który bierze, gdzie nie położył i żnie, gdzie nie posiał? Co oznaczają te słowa? 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.