Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 28 marca

Tekst: J 8, 21-30

Prośba: o łaskę świadomości, że Bóg jest obok mnie

Myśli do pomocne w rozważaniu:

  • Być ze świata, a nie być ze świata. Takie słowa czytamy dziś w Ewangelii. Co to znaczy? Kto jest skąd? Skąd ja jestem? Jeżeli jestem dzieckiem Boga, to nie tu jest mój dom, ale w niebie. A jednocześnie żyjąc na ziemi jestem zaproszony, by Ojca objawiać tym, którzy są wokół mnie. Co rodzi się w moim sercu, kiedy uświadamiam sobie, że moje życie na ziemi to tylko etap drogi? Co jest we mnie, kiedy myślę o swojej śmierci?
  • „Jeżeli bowiem nie uwierzycie, że Ja Jestem, pomrzecie w grzechach waszych. (…) A oni nie pojęli”
    Czy wierzę Jezusowi, gdy mówi coś z czym się nie zgadzam, albo jest to dla mnie trudne? Jak reaguję, gdy przeglądając się w słowach Pana widzę swój grzech? Czy potrafię stanąć z tym grzechem przed Nim i spojrzeć Mu w oczy, w których widać miłość i prawdziwe życie?
  • „Wtedy poznacie, że Ja Jestem”
    Co oznacza dziś dla mnie prawda, że Bóg JEST? Zawsze, nieustannie, bez względu na moje uczucia, poruszenia sumienia, sytuacji w życiu – On jest. Czy w to wierzę? Czy chcę przyjąć nieustanną Bożą obecność w mojej codzienności – a może w jakiś sposób przed nią uciekam? Porozmawiam o tym szczerze z Jezusem, przeglądając się w Jego spojrzeniu (wyobraź sobie jak patrzy na Ciebie Bóg, który chce pokazać swoją nieustanną obecność).

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.