Nie lękaj się, tyś moim

Rekolekcje Internetowe „Boże, gdzie jesteś?”
Tydzień 4 –Jestem z Tobą
Wprowadzenie do modlitwy na środę, 5 kwietnia 2017

Wprowadzenie w formacie mp3 lub wprowadzenie w formacie pdf

Tekst: Iz 43,1-7

Na początku modlitwy uświadom sobie, że stajesz przed Bogiem i chcesz z Nim rozmawiać. On jest teraz obecny przy Tobie. Po uczynieniu znaku krzyża poproś Go o łaskę skupienia na modlitwie, aby to Duch Święty ją prowadził i usuwał wszelkie przeszkody oraz aby oczyszczał Twoje myśli, zamiary i decyzje, i kierował je ku większej chwale Boga.

Wchodząc w modlitwę przypomnij sobie tekst, który będziesz rozważać (możesz go jeszcze raz przeczytać), a następnie zaangażuj swoją wyobraźnię. Wyobraź sobie rwącą górską rzekę, przez którą masz przejść.

Poproś teraz Pana o owoc modlitwy. W dzisiejszej modlitwie poproś o dar dostrzegania Bożej obecności i miłości oraz o łaskę rozwijania tego daru w swoim życiu. 

1. Nie lękaj się, bo cię wykupiłem, wezwałem cię po imieniu; tyś moim! Pan Bóg mówi konkretnie do Ciebie. Nie bój się Mario, Janie, Tereso, Łukaszu… tyś moim. Moim umiłowanym dzieckiem. Jestem z tobą gdy pójdziesz przez wodę i ogień. To dwa żywioły, które są symbolami nieszczęścia, kataklizmów niszczących cały dorobek człowieka. A Pan mówi „Nie lękaj się, bo jestem z tobą”. Nie obiecuje, że nie doznasz w życiu trudności, nieszczęść czy katastrof. Nie mówi, że będziesz mieć życie lekkie, łatwe i przyjemne. W realnym świecie są trudności, troski, kłopoty i nieszczęścia. Ale Pan Bóg zapewnia Cię o swojej obecności w tym wszystkim, co Cię w życiu spotka. O obecności dającej siłę i wsparcie. Niosącej spokój i pewność, że z każdej trudnej sytuacji jest wyjście. Przypomnij sobie taką trudną sytuację w swoim życiu, o której wiesz, że wyszedłeś z niej dzięki  Bożemu wsparciu. Gdy miałeś przekonanie o działaniu wówczas Boga. Gdy dzięki Jego obecności, wyszedłeś z tej sytuacji silniejszy, a może nawet „zbudowany”.

2.drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję. Dla Pana Boga jesteś osobą wyjątkową i niepowtarzalną. On zna Twoją wartość, nawet wtedy, gdy Ty w nią wątpisz. Wsłuchaj się w te słowa. Zwróć uwagę na ton, jakim Bóg je wypowiada. Wyobraź sobie, że mówi je do Ciebie. Jak na nie reagujesz, jak je odbierasz? Co to dla Ciebie oznacza?

3. Przywiodę ze Wschodu twe plemię i z Zachodu cię pozbieram. Pan Bóg obiecuje ci, że nie ustanie w poszukiwaniu. Jeśli trzeba, to będzie Cię szukał na krańcach ziemi. Nie zostawi Cię w żadnej sytuacji. Jak czujesz się ze świadomością, że On tak bardzo Cię kocha? Jak to przyjmujesz? Jeśli chcesz, jeśli czujesz taką potrzebę – podziękuj Panu za Jego miłość, za Jego obecność w Twoim życiu.

Na koniec porozmawiaj z Bogiem o tym wszystkim, co zrodziło się w Twoim sercu pod wpływem dzisiejszej modlitwy. Wypowiedz przed Nim swoje uczucia – lęku, niepewności, ale może i nadziei na prawdziwe spotkanie. Bądź szczery przed Panem. Możesz Mu podziękować za to, co odkryłeś lub poprosić Go o coś, czego bardzo potrzebujesz. Porozmawiaj z Nim przez chwilę serdecznie – jak przyjaciel z przyjacielem. Na zakończenie pomódl się słowami modlitwy „Ojcze nasz”.

2 komentarze

  1. Chciałabym Cię kochać Jezu, tak jak Ty mnie kochasz i troszczyć się o Ciebie, tak jak Ty się o mnie troszczysz… – czy to w ogóle jest możliwe???

  2. Dziękuję Panie za Twoją troskliwą, wierną i odnawiającą obecność w każdej sytuacji, w każdym czasie, w trudnościach, wtedy gdy nie dostrzegam Ciebie albo o Tobie zapominam. Dziękuję za pokój, jaki wnosisz w moje życie.

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Lipiec 2020
N P W Ś C P S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031