Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 8 września, Święto Narodzenia NMP

Tekst: Mt 1, 1-16. 18-23

Prośba: o łaskę zaufania Bogu we wszystkim, co mnie spotyka

  • Słyszymy dziś listę imion. Imię oznacza konkretną osobę, z całą jej historią. Ten ciąg imion to rodowód Jezusa. Są tam święci i grzesznicy, ludzie wybitni i tacy, o których niewielu pamięta. Bóg nie tworzy idealnego rodowodu dla swojego Syna, tylko wchodzi w to, co jest. Pomyśl przez chwilę o swoim pochodzeniu. Co w nim jest dla Ciebie piękna, budujące? A co jest trudne do przyjęcia?
  • Mamy też historię Józefa, który dowiaduje się o tym, co wydarzyło się Maryi i ma wątpliwości, nie do końca wie, co zrobić. Tak naprawdę to zawalił mu się dotychczasowy plan i szuka rozwiązania. Pomyśl o takich momentach, kiedy stawałeś przed czymś, co burzyło Twoje dotychczasowe plany, weryfikowało Twoje marzenia, pragnienia, zamierzenia. Jak reagowałeś, co robiłeś?
  • Dzisiejsze święto przypomina nam o szczególnym etapie w historii zbawienia, którą prowadzi Bóg. Przychodzi na świat Maryja. Nikt zapewne nie domyśla się, kim będzie w przyszłości. Zostaje przyjęta przez swoich rodziców, wychowana najlepiej jak potrafili. Słowo z Ewangelii pokazuje moment, w którym rodzice Maryi oddają Ją Józefowi. To trudny etap w życiu rodziców. Pomyśl o takich etapach w Twoim życiu.