Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 9 stycznia

Tekst: Mk 1, 21-28

Prośba: o przyjęcie tego, że Bóg chce działać w moim życiu

Myśli do pomocne w rozważaniu:

  • Przeczytaj uważnie fragment dzisiejszej Ewangelii – Mk 1, 21-28. Początek i koniec dzisiejszej Ewangelii mówi o mocy Jezusa, o słowie, które głosi z mocą i znaku, który tę naukę potwierdza. W jednym i drugim mowa o mocy, o nauce z mocą. Na czym polega moc Boża? Czy na pewno na tym, że przepędza złego ducha?
  • Jezus w synagodze naucza. On jest Słowem Ojca i czyni to, kim jest – czyli głosi Słowo. Nie szuka tego złego ducha tam, nie wywołuje go, nie interesuje się nim. Zły duch nie jest dla Jezusa interesujący, by się nim zajmował. To zły duch sam się odzywa i zaczyna krzyczeć. Tam, gdzie pojawia się światło, ciemności same się ujawniają, nie trzeba ich szukać. Bóg jest Światłem i tam, gdzie przychodzi, ujawnia się to, co ciemne. Jak widzisz tę prawdę w swoim życiu?
  • Wydarzenie z człowiekiem opętanym pokazuje, że Jezus wykonując swoje zadanie sprawia, że zły duch Go zauważa i zaczyna krzyczeć kłamstwa. Jezus go ucisza i wypędza. I nie robi nic więcej. Wraca do swojego zadania. Ale świadkowie tego wydarzenia pozostają skupieni na fakcie wypędzenia złego i nauce z mocą. Jezus jako osoba schodzi jakby na drugi plan. A przecież chodzi o to, że to On jest w centrum. Co w doświadczaniu i praktykowaniu przez Ciebie wiary jest najważniejsze, co lub kto jest w centrum?

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.