Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 14 maja 2024

Tekst: J 15, 9-17

Prośba: o głęboką miłość do Boga, bliźnich i siebie samego

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wyobraź sobie, że jesteś z Jezusem i uczniami w wieczerniku. Siedzisz wśród nich, patrzysz na Jezusa. W pewnym momencie spotykasz się z Nim wzrokiem, On mówi o swojej ogromnej miłości. Miłości Boga do człowieka, miłości większej niż możemy sobie wyobrazić. Mówi to też do Ciebie, imiennie. Co czujesz w tym momencie? Łatwo ci to przyjąć? Uwierzyć? A może czujesz jakiś opór. Co go powoduje? Pomyśl nad tym. Jeśli potrafisz, powiedz o tym Jezusowi.
  • Naszym zadaniem jest „trwać” w miłości. Nic więcej. Nie zasługiwać na tę miłość, nie próbować na nią zapracować. Trwać. Przyjmować i trwać. Ponieważ ona ma taką właściwość, że trudno ją zatrzymać tylko dla siebie, więc będzie się z nas niejako przelewać na innych. Staniemy się przeźroczyści – przepuszczający światło tej miłości na innych. Staniemy się podobni do Niego – kochający jak On. Być może czujesz i widzisz, że w twojej codzienności jest zbyt mało miłości – względem Boga, drugiego człowieka i samego siebie. Jeśli tak jest, być może warto dziś poprosić Jezusa o dar głębokiej, życiodajnej miłości?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.