Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 24 listopada 2022 r.

Tekst: Łk 21, 20-28

Prośba: o zaufanie Bogu

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Skoro ujrzycie Jeruzalem otoczone przez wojska, wtedy wiedzcie, że jego spustoszenie jest bliskie. Wizja przyszłości, którą Jezus przedstawia swoim uczniom może budzić lęk, strach, przerażenie. A jakie uczucia w Tobie się budzą? Zobacz też, co sieje spustoszenie w Tobie? Czy masz w sobie miejsca, które Cię przerażają, od których wolałbyś uciec? Co z nimi robisz? 
  • A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie. Postawa, o której mówi Jezus nie jest postawą świadczącą o lęku, niepokoju. Wręcz przeciwnie. Człowiek, który idzie z podniesioną głową zna swoją wartość, jest pełen godności. Ta postawa wynika ze świadomości bycia odkupionym przez Boga i przyjęcia odkupienia, które dzieje się tylko dzięki Niemu. Jak to jest w Twoim życiu? Czy przyjmujesz Boże odkupienie? A może próbujesz sam się odkupić różnymi sposobami, albo zasłużyć na odkupienie?
  • Te wszystkie miejsca, które są w Tobie spustoszone, to wszystko co może sieje lęk i przerażenie w Twoim sercu oddaj Jezusowi, by On mógł je przemienić i odkupić. Proś, abyś umiał na te miejsca w sobie patrzeć z miłosierdziem, z jakim patrzy na Ciebie Bóg…

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.