Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 22 lipca, św. Marii Magdaleny

Tekst: J 20, 1. 11-18

Prośba: o głęboką miłość i przyjaźń z Jezusem.

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Stań z Marią Magdaleną przy grobie. Poczuj jej miłość wobec Jezusa, która zrywa ją jeszcze przed świtem, by pójść do grobu. Czy wiedziała, że spotka ją tam Życie? Czy wierzyła? Zapytaj ją o to, niech na tej modlitwie Ci opowie, dlaczego tutaj przyszła. Grób wszak to znak śmierci i pustki. Przy grobie można płakać i przeżywać żałobę. To miejsce spotkania z życiem, które się zmieniło i którego nie można już doświadczać tak, jak do tej pory. Porozmawiaj z nią, stojąc przy grobie.
  • Maria jest bardzo skupiona w swoim smutku i przeżywaniu straty Jezusa. Nawet nie wchodzi do grobu, nie doświadcza tej pustki, która tam jest. Wie, że nie ma już ciała i ta pustka może boleć ją jeszcze bardziej.  W grobie spotyka aniołów, ale nie robią na niej większego wrażenia. Zadają jej pytania, podobnie jak za chwilę Ogrodnik – ale ona ma na nie tylko jedną odpowiedź: chce ciała Jezusa. Zapytaj ją w tej modlitwie o jej motywacje. Dlaczego tylko ciało Jezusa ją interesuje? Nawet widok aniołów nie robi na niej wrażenia? Co jest w jej sercu?
  • Wybudza ją dopiero dźwięk jej imienia. Jakiś obcy mężczyzna – ogrodnik, nie znałby przecież jej imienia. A może ton głosu sprawił, że TERAZ rozpoznała w Ogrodniku Żyjącego Pana. Bądź przy Marii i Jezusie, co czujesz widząc ich spotkanie i przeżywając je. Co ono mówi o Twoich pragnieniach i tęsknotach dotyczących Jezusa? Spotkaj się z tym, co w Tobie.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.