Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 31 października

Tekst: Łk 13, 18-21

Prośba: o otwartość na ciche działanie Pana

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus mówi o królestwie Bożym. Przyrównuje je do malutkiego ziarnka gorczycy, które można posadzić w ogrodzie swojego serca. Ze strony człowieka potrzeba tylko minimalnej otwartości na Boże Słowo. Reszty dokonuje Bóg, tworząc w sobie tylko wiadomy sposób i w swoim czasie piękno dzieło. Wyobrażę sobie siebie samego jako małe ziarno, w dłoni Pana Boga – jakie odczucia wywołuje we mnie takie wyobrażenie? Opowiem o tym Jezusowi.
  • Na ile otwieram swoje serce na przychodzącą każdego dnia łaskę? Czy nie buduję wizerunku własnej świętości jedynie w oparciu o mój osobisty wysiłek? Jestem dziełem Boga, dokładnie taki jaki jestem dziś – jak rezonują we mnie te słowa?
  • Z ziarenka gorczycy wyrasta ogromne drzewo, a dzięki zakwasowi z mąki można upiec chleb, który nakarmi głodnych. Oba te procesy wymagają czasu, oba dzieją się również w ciszy. Podobnie bywa również z nami. Dobro, niekiedy w naszym odczuciu małe i niepozorne, może w nas wzrastać i nas przemieniać, jeśli tylko zgodzimy się na stworzenie mu przestrzeni w naszym życiu i jeśli damy sobie na to czas. Co to oznacza dziś dla mnie – tu i teraz?

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.