Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 23.07.2021r

Tekst: J 15, 1-8

Prośba: o łaskę trwania w Jezusie

 

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • W tej scenie Ewangelicznej Bóg Ojciec ukazany jest jako Ogrodnik, Jezus jako Krzew Winny, człowiek jako latorośl. Zależność, relacja, wspólnota…Bóg jest tym, który uprawia, dogląda, stwarza dobre warunki do wzrostu. Troszczy się…Jaki obraz Boga Ojca noszę w swoim sercu? Czy zgadzam się oddać mu swoją wolność? Być od Niego zależnym?
  • Jezus mówi o tym, że bez Niego nic nie możemy zrobić. On jest naszym Źródłem, daje nam siły witalne. Jego Słowo ma uzdrawiającą moc. Czasami trudno nam w Nim trwać. Niekiedy sami o sobie nie mamy najlepszego zdania, projektujemy to na Jezusa. Wolimy stworzyć dystans, odsunąć się – uważając, że nie jesteśmy godni spotkania z Nim. To prawda nie jesteśmy, ale to On nas uzdalnia do tego. Odcinamy siebie, swoją gałązkę od Winnego Krzewu. Zrywamy kontakt. Jednak zawsze możemy powrócić. Jak wygląda moje trwanie w Jezusie? Przypomnę sobie momenty, kiedy Go świadomie odrzuciłem. Jaki był powód, jak się wtedy czułem?

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem, o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twojego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.