Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 10 listopada 2022 r.

Tekst: Łk 17, 20-25

Prośba: o odkrycie królestwa Bożego w sobie

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest. W grecko-polskim Nowym Testamencie czytamy: Oto bowiem królestwo Boga wewnątrz was jest. Jezus wskazuje by szukać królestwa Bożego w sobie oraz blisko wokół siebie. Zatrzymaj się i uświadom sobie, że królestwo Boże jest w Tobie. Co to dla Ciebie znaczy?
  • Powiedzą wam: „Oto tam” lub: „Oto tu”. Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Można w życiu gonić nawet za najbardziej pobożnymi sprawami, brać udział w wielu rekolekcjach, różnych formach modlitwy, by szukać Boga. Ale jeśli nie będę miał kontaktu z własnym sercem, gdzie Bóg chce się ze mną spotkać, to to wszystko będzie tylko pustą bieganiną… Jak to wygląda w Twoim życiu? Czy staram się być w kontakcie z własnym sercem? Czy może od niego uciekam?
  • Skoro królestwo Boże jest w nas to warto zapytać siebie czy i jak dbam o to, żeby się szerzyło. Czy dzielę się Nim z ludźmi, których spotykam na swojej drodze? Czy dbam o to, by się powiększało?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.