Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 26 lutego 2021

Tekst: Mt 5, 20-26

Prośba: o patrzenie na siebie oczami Pana

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii, że nasza sprawiedliwość ma być większa niż tych, którzy doskonale znają prawo – zakazy, nakazy i przykazania. Czy ja znam naukę Kościoła? Czy się nią kieruję, czy może polegam wyłącznie na swoim postrzeganiu wiary, a to co mówi Kościół nie jest dla mnie istotne? Czy pogłębiam swoją wiedzę chcąc żyć głębiej i coraz bliżej Boga?
  • Jezus zwraca nam dziś uwagę na relacje z drugim człowiekiem. Mówi o tym, żeby nie karmić się gniewem, nie traktować drugiego źle. Przyjrzę się sytuacjom kiedy gniew we mnie wygrywa – jak i dlaczego się tak dzieje? Gdzie są źródła mojego gniewu i co mogę dziś zrobić by nie ranić innych? Poszukaj jednej konkretnej relacji, pomyśl o jednym małym kroku, który możesz zrobić już dziś, by coś zmienić.
  • Opowiedz Jezusowi o najtrudniejszych relacjach w swoim życiu i o swoim gniewie. Wyobraź sobie jak On na ciebie teraz patrzy, jak ciebie słucha. Jakie emocje to w tobie wzbudza?

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.