Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 29 maja

Tekst: Mk 11, 27-33

Prośba: o przyjęcie Jezusa jako Syna Bożego, o poznanie swojej tożsamości.

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Pytanie faryzeuszów i uczonych wydaje się dotykać czegoś bardzo istotnego – tożsamości Jezusa. Kim Ty jesteś, skoro czynisz takie rzeczy? Jezus nie chce odpowiedzieć im od razu. Pragnie ich spotkać najpierw z tym, czy oni wiedzą, kim są…
  • Temu, zdaje się, służy pytanie Jezusa o chrzest Janowy. Bo okazuje się, że oni w żaden sposób się nie zaangażowali, nie opowiedzieli. Ani nie poszli za Janem, ale też go nie odrzucili. Stali na brzegu i biernie się przyglądali temu, co on robi. Widzieli przemianę ludzi, którzy wyznawali swoje grzechu, „wrzucali” je do Jordanu i stawali się innymi ludźmi, ale sami tego nie zrobili.
  • Uczeni i faryzeusze są skłonni powiedzieć, że od ludzi, bo może ta odpowiedź była im bliższa. Ale boją się ludzi, którzy uważali Jana za proroka, skoro czynił takie rzeczy. Oni nie są w stanie rozpoznać w Janie proroka, czy będą w stanie rozpoznać w Jezusie Syna Bożego?
  • Bądź blisko Jezusa na tej modlitwie, posłuchaj Jego słów. Uświadom sobie, jak i komu odsłania On swoją tożsamość, a wobec kogo tego nie czyni. Porozmawiaj z Nim o tym, kim Ty jesteś. Posłuchaj, co On chce Ci powiedzieć w związku z tym.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.