Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 03.11.2023r

Tekst: Łk 14,1-6

Prośba: o uzdrowienie chorych miejsc duszy i ciała 

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Zjawił się przed nim pewien człowiek…niewiele wiemy o tym człowieku. Nie znamy jego imienia, pochodzenia. Określona jest tylko choroba na którą cierpiał: wodna puchlina. Współczesna medycyna porównuje ją do różnego rodzaju obrzęków, nadmiernego gromadzenia się płynów w różnych tkankach. Co sprawia, że ja „puchnę”? Jakie jest moje cierpienie? 
  • Jezus zapytał uczonych…Jezus lubi trochę prowokować, zachęcać do myślenia i opuszczania sztywnych schematów. Nie usłyszał odpowiedzi, ale nie była mu też ona potrzebna. On już zdecydował, że uzdrowi tego człowieka. To pytanie i refleksja była potrzebna samym uczonym w Prawie i faryzeuszom. Gdyby Jezus zapytał mnie dziś: kiedy jest dobry moment na uzdrawianie? Kiedy jest dobry czas na to, by pomagać innym? Co bym mu odpowiedział?
  • On zaś dotknął go, uzdrowił…nie każdemu pozwalamy na dotyk. Dotyk wiąże się z bliskością, z ufnością wobec osoby, która dokonuje na nas tego gestu. Mogło się zdarzyć, że ktoś przekroczył nasze granice i dotyk będzie nam się kojarzył z czymś nieprzyjemnym. Może potrzebuje uzdrowienia właśnie w tej kwestii. A może w innej…Porozmawiam o tym z Jezusem.

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem, o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twojego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.