Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek 4 września

Tekst: Łk 4,16-30

Prośba: Abym zauważał Pana także wtedy gdy przychodzi po cichu, w niepozornych wydarzeniach

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • „Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski Pana„. Usiądź w wyobraźni wśród słuchaczy Jezusa. wsłuchaj się w te słowa. Co się w tobie rodzi pod ich wpływem? Jakie emocje w tobie wywołują?
  • „Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście”. Pomyśl o swoim życiu. Poszukaj takich momentów, gdy te słowa spełniły się w twoim życiu? Odnalazłeś wolność, odzyskałeś nowe spojrzenie na swoje życie, doświadczyłeś szczególnej łaski? A może właśnie potrzebujesz tego? Zwróć się do Jezusa z podziękowaniem. z prośbą.
  • „Porwawszy się z miejsc, wyrzucili Go z miasta…”. Nie byli gotowi przyjąć Go. Prawdopodobnie myśleli, że Mesjasz przyjdzie jako Ktoś niezwykły, a tu ich dawny sąsiad, zwyczajny z pozoru Człowiek… . Nie potrafili i nie chcieli tego przyjąć. Czasem też wydaje nam się, że boże działanie powinno być spektakularne, robiące wrażenie. A On przychodzi w niepozornych ludziach, w niepozornych zdarzeniach. Jak ostatnio do ciebie Jezus przychodził? Kiedy?
     

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.