Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 26 stycznia

Tekst: Łk 10,1-9

Prośba: o łaskę pokory wobec tych, do których Bóg mnie posyła

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus wysyła swoich uczniów nie w przypadkowe miejsca. Nie mówi im idźcie gdzie chcecie, bylebyście głosili Ewangelię. Posyła ich tam, gdzie sam przyjść zamierza. Zatem te miejsca są jakoś w sercu Jezusa, On wie gdzie się znajdują, kto tam mieszka. Nie są to miejsca anonimowe. Kiedy Jezus do Ciebie posyła swojego apostoła to jest dokładnie tak samo. Obecność Bożego apostoła i przyjęcie go jest zwiastunem Obecności Boga. Co robisz z tymi, których Bóg stawia na Twojej drodze?
  • Pierwszy dar, jaki przynosi apostoł to pokój Boży. Pokój, który przynosi ład i harmonię. Który jest zapowiedzią nowego stworzenia, uczynienia z chaosu przestrzeni pełnej piękna, Bożego oddziaływania i działania. Doświadczy tego ten, kto jest gotowy przyjąć i pozwolić działać słowom „Pokój temu domowi”. Gdzie w Twoim życiu najbardziej potrzebujesz usłyszeć i przyjąć to Słowo?
  • Dopiero kolejnym działaniem apostoła jest głoszenie Królestwa Bożego. Wiąże się to z przebywaniem wśród tych, którym się głosi. Przyjmowaniem daru ich serc. W prostocie i bez postawy roszczeniowej. Pomyśl o swoim głoszeniu Bożej Ewangelii. Jak wygląda ten proces? Tak jak opisuje dzisiejsza Ewangelia czy może inaczej?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.