Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 7 października 2023 r.

Tekst: Łk 10, 17-24

Prośba: o prostotę serca

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Zobacz uczniów, którzy wracają z misji powierzonej im przez Jezusa, posłuchaj jak opowiadają o tym, co się wydarzyło, co było ich udziałem, czego dokonywali.
  • Uczniowie wracają do Jezusa ze swojego posłannictwa. Są bardzo poruszeni tym, że nawet złe duchy im się poddają. Patrzą bardzo na to co takie namacalne, przyziemne. Jezus ich trochę zatrzymuje:(…) cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie. Wszystkie te sprawy duchowe i dokonania na ziemi są ważne, także to, że wypędzając złe duchy służą bliźnim, jednak najważniejsza jest ich relacja z Bogiem, Jego miłość, to, że zna ich po imieniu. Zobacz co jest najważniejsze w Twoich aktywnościach duchowych. Czy rzeczywiście prowadzi Cię to do Boga? Czy odkrywasz w tym Jego miłość? Zatrzymaj się i uświadom sobie, że Twoje imię zapisane jest w niebie. Co czujesz?
  • (…) objawiłeś je prostaczkom. Jezusa zachwyca prostota serca, która sprzyja temu, by z ufnością i wiarą przyjmować rzeczywistość, aby bardziej polegać na mądrości bożej niż ludzkiej. Co znaczy dla Ciebie bycie prostaczkiem? Jak to może się wypełniać w Twoim życiu?
  • Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Wiara jest łaską, którą można przyjąć lub nie. Czy jesteś wdzięczny Bogu za dar wiary? Za to, że tak wiele możesz doświadczać? Za to, że przemienia i uzdalnia Twoje serce, aby było bliżej Niego?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.