Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 29.07.2022r

Wspomnienie św.Marty, Marii i Łazarza 

Tekst: J 11, 19-27

Prośba: o dostrzeganie obecności Jezusa w najtrudniejszych wydarzeniach życia 

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Marta wychodzi Jezusowi na spotkanie i wita go w następujący sposób: „Panie gdybyś tu był, mój brat by nie umarł”. Jej słowa są pełne bólu po stracie ukochanej osoby. Wydaje się też, że ma pretensje do Jezusa, że się spóźnił ze swoim przyjściem..Jakie towarzyszą mi uczucia, gdy zanurzam się w tym wydarzeniu? Czy postawa Marty jest mi obca czy bliska? Czy stać mnie na taką szczerość wobec Jezusa? Jaki żal wobec Niego chowam w swoim sercu?
  • Pomyślę o najtrudniejszych wydarzeniach z historii mojego życia. Dostrzegam w nich obecność Jezusa? Czy wierzę, że On przychodzi ze swoją łaską na czas?
  • Brat twój zmartwychwstanie. Wyobrażę sobie, że Jezus wypowiada te słowa także do mnie. Być może niedawno ktoś z moich bliskich również odszedł do domu Pana. O kim chciałbym dziś usłyszeć te słowa? Czy wierzę Jezusowi, że ta osoba zmartwychwstanie?

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.