Wprowadzenie do modlitwy na sobotę 10 września 2022 r.

Tekst: Łk 6, 43-49

Prośba: o to, by Bóg był fundamentem mojego życia

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Po własnym owocu bowiem poznaje się każde drzewo, (…). Bardzo często dopiero po owocach naszych działań zauważamy czy były one dobre czy złe. Czy przyglądam się owocom, które rodzą się z moich działań? Czy podejmuję refleksję nad tym, co nie przynosi dobrych owoców? Czy proszę Boga o to, by pokazał mi prawdę o mnie i dał siłę do przyjęcia jej? 
  • Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Warto zatrzymać się i przyjrzeć co jest w skarbcu mojego serca. Czym go wypełniam? Czym się karmię? Czemu oddaję moje myśli? Jakie są moje pragnienia? Co najczęściej wydobywam ze skarbca swego serca w relacji z samym sobą, z Bogiem, z drugim człowiekiem?
  • Podobny jest do człowieka, który buduje dom: wkopał się głęboko i fundament założył na skale. Dom bez mocnego fundamentu bardzo łatwo zniszczyć, łatwo popada w ruinę… Co jest moim fundamentem? Na czym buduję swoje życie? Czy rzeczywiście na Bogu i Jego Słowie? Może na sobie samym i na własnych siłach? A może na dobrach materialnych lub na drugim człowieku? Zaproś Boga w to wszystko, czego doświadczysz podczas tej modlitwy…

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.