Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 11 października

Tekst: Łk 11, 29-32

Prośba: o łaskę pokornego serca wobec tego, czego nie mogę zrozumieć

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus zwraca uwagę na to, że gromadzący się wokół Niego ludzie robią to, bo chcą widzieć znaki, a nie Jego samego. Domagają się tego, a zatem jest w tym jakaś gwałtowność. Dlaczego tak się zachowują? Może chcą za bardzo zrozumieć i nie pozwalają sobie na przyjęcie Tajemnicy. Chcą mieć czarno na białym, a wiara nie na tym polega. Co w Tobie się rodzi, kiedy czytasz te słowa Jezusa?
  • Czasami i naszym życiu jest tak, że mówimy: “jeżeli nie dotknę, nie zobaczę, nie uwierzę”. I pozostajemy w takiej postawie. Ona nie pozwala nam otworzyć się na więcej. Sprawia, że nie dajemy się zaskoczyć przez Boga. Zamyka nas w schematach – a to pozbawia nas wolności. Jaka jest Twoja postawa wobec wiary, Boga w codzienności?
  • Trudno nam zgodzić się na to, że czegoś nie rozumiemy i to sprawia, że nie umiemy zgodzić się na to, co jest. A są takie wydarzenia, sytuacje, na które nie mamy wpływu i które potrzebujemy przyjąć, a nie się z nimi “kłócić”. Co w ostatnim czasie było dla Ciebie taką rzeczą? Porozmawiaj o tym z Bogiem.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.