Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 31 października

Tekst: Rz 8, 31b – 39

Prośba: o prawdziwe i głębokie przylgnięcie do Jezusa.

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Przeczytaj dzisiejszy tekst kilka razy. Spróbuj uchwycić dobrze, o co chodzi św. Pawłowi. Czy nie o więź z Bogiem, o mocne i głębokie przylgnięcie do Niego? O to też dzisiaj prośmy w tej modlitwie.
  • Pozwól, by dotarło do Ciebie to, że Bóg nie jest przeciwko Tobie, lecz jest z Tobą, jest po Twojej stronie. Czy naprawdę w to wierzysz? Co o tym świadczy w Twoim życiu? Co by pokazywało, że jest wręcz przeciwnie? Zostań z tymi poruszeniami chwilę.
  • Paweł daje dowód na to, że Bóg jest po Twojej stronie: dał swojego Syna za Ciebie, a może bardziej DLA CIEBIE. To, że Bóg się wcielił, przyszedł na świat, przeżył wszystko, co Go spotkało, by na koniec doświadczyć odrzucenia, zdrady, zaparcia się, biczowania, męki, śmierci… to wszystko dla Ciebie, z powodu Ciebie. Jedyny powód to miłość DO CIEBIE. Rozważaj te słowa, ale może bardziej niż intelektualne dywagacje, spróbuj je poczuć całym sobą.
  • Skoro tak jest i jeśli w to wierzysz, Bóg wszystko czyni dla Twojego dobra. Nawet, kiedy Ty się Go zapierasz – On nie może się zaprzeć samego siebie. Stąd słowa św. Pawła są głęboką prawdą: absolutnie nic i nikt nie może Cię odłączyć od miłości Chrystusa. Owszem, wiele osób, rzeczy czy sprawa może Ciebie odłączyć od Niego, ale Jego od Ciebie nie jest w stanie nikt i nic. Znów wejdź w swoje serce i trwaj przy tych słowach. Jakie one wzbudzają w Tobie uczucia.
  • Uświadom sobie na koniec, że w tym, co nazywamy życiem wiary, chodzi o to, by nieustannie pogłębiać więź z Chrystusem, który nas prowadzi mocą Ducha Świętego do Ojca, od którego nic nam nie grozi, nawet gdy grzeszymy. Bądź przy tej myśli i uczuciach całym sobą, pozwól, by Ciebie przemieniały, proś Go o to, czego w związku z tym potrzebujesz.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.