Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 4 czerwca 2024

Tekst: Mk 12, 13-17

Prośba: o łaskę wolności serca

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Postaraj sobie wyobrazić tę scenę. Faryzeusze posłani przez innych, przychodzą do Jezusa by zadać mu kłopotliwe pytanie. Nie z ciekawości, z niewiedzy, z chęci poznania – ich motywacją jest pochwycić Go w mowie. Chcieli usłyszeć od Niego coś, co pozwoliłoby im oskarżyć Go przed władzami. A jakie są Twoje pytania, które zadajesz spotykanym osobom? Jaką mają motywację? Dlaczego pytasz?
  • Jezus zna serca pytających, odpowiada im bardzo szczerze i wprost. Pokazuje, że mamy w naszym życiu przestrzenie, które przynależą do różnych spraw, miejsc, zaangażowań. I dopóki potrafimy zachować w tym równowagę – nic złego się nie dzieje. Czy potrafię dbać zarówno o to co ludzkie – prace, relacje, zaangażowania czy skupiam się wyłącznie na służbie Bogu, zaniedbując inne przestrzenie (choćby rodzinę). Porozmawiam o tym szczerze z Jezusem. Poproszę by pokazał mi jak wygląda moje serce, czy się w czymś nie pogubiło. 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.