Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 19 czerwca

Tekst: Mt 6,19-23

Prośba: o łaskę poznania miłości Boga do Ciebie.

1. Coś czego rdza nie niszczy. Dziś proponuję Ci modlitwę bardziej sercem niż rozumem. Uświadom sobie bliskość Boga – w taki sposób, w jaki przynosi Ci najwięcej światła. Potem spróbuj wypowiedzieć albo po prostu usłyszeć w sercu słowa o czymś, co nie niszczeje, nie więdnie, czego nie można ukraść. Pozwól, aby Twoje serce poprowadziło Cię ku temu. Czy można sobie coś takiego wyobrazić? Czy coś takiego istnieje? Czym to jest?

2. Skarb w niebie. Znów, wypowiedz w swoim wnętrzu albo usłysz słowa „skarb w niebie”. Bądź uważny na to, co się w Tobie pojawia w momencie, kiedy je sobie uprzytamniasz. Jak się czujesz? Jakie myśli przychodzą? Ku czemu się wychylasz? Może pojawiają się jakieś pragnienia?

3. Ciało w świetle. Na koniec wyobraź sobie siebie w łagodnym, kojącym świetle. Niech to będzie takie światło, które oświetla i goi wszystkie zranienia, całe zło. Zobacz jasność, która otacza Cię z każdej strony, która także – począwszy od serca – rozlewa się na całe Twoje wnętrze. Pozostań w tym obrazie i pozwól mu siebie ogarnąć.