Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 19 listopada

Tekst: Łk 19, 41-44

Prośba: o uważność na Boże przychodzenie do Twojego życia.

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus zbliża się do Jerozolimy. Popatrz na Niego w swojej wyobraźni. W jaki sposób On patrzy na to miasto, tak ważne dla każdego Żyda? Zapytaj Go o to, co czuje w tym momencie. Był blisko i zapłakał. O czym to jest? Bądź z Jezusem w tym poruszającym momencie. Ucz się Jezusa, ucz Jego odruchów serca, Jego miłości.
  • Posłuchaj słów, jakie Jezus wypowiada. Nad czym On płacze? Co jest teraz w Jego sercu? A co jest w Twoim. Nad czym Ty płaczesz, na czym Tobie zależy. Bo Jemu zależy na… a Tobie? Porozmawiaj z Nim o tym.
  • Posłuchaj także słów mówiących proroctwo. Jezus przepowiada, co się stanie z tym miastem i wiemy z historii, że tak się właśnie wydarzyło – miasto zostało oblegane i zniszczone przez Rzym, została do dzisiaj ściana płaczu. Świątynia nigdy nie została odbudowana. Jezus oczywiście mógł widzieć przyszłość miasta, ale mógł również pokazać konsekwencje tego, co się zadziało. Mówi o ściskaniu i obleganiu miasta, tak jak ściśnięte było serce jego mieszkańców. Nie chcieli oni przyjąć otwartego serca Boga, nie chcieli poszerzyć swego serca, by przyjmować. Uważali, że mają Prawo i to im wystarczy, jakby miało ich zbawić przestrzeganie martwych przepisów – potrzebnych w życiu, ale nie dających życia.
  • Rozpoznać czas swego nawiedzenia. Kiedy jest Twoje nawiedzenie? Jakie to jest spotkanie? Z Kim?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.