Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, święto św. Łukasza Ewangelisty

Tekst: Łk 10, 1-9

Prośba: o łaskę otwartego serca na Boże wezwanie

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus nie ogranicza się do wyboru Dwunastu. Widząc potrzebę, wybiera kolejnych. W obrazie tych siedemdziesięciu dwóch, których wybiera Jezus, jest każdy z nas. I na samy początku daje polecenie, by prosić Pana żniwa, żeby wyprawił robotników. Nie opierać się tylko na swoim doświadczeniu, umiejętnościach. Zwrócić się do Boga. Prosząc o posłani robotników na żniwo ryzykuję tym, że to ja zostanę wybrana i posłana. Czy mam taką gotowość, żeby odpowiedzieć na wezwanie?
  • Jezus mówi, żeby nie brać ze sobą balastu. Trzos, torba, sandały to obraz tego wszystkiego, co może obciążać moje serce i sprawiać, że nie będę w stanie głosić Ewangelii w mocy Duch Świętego. Zabrać ze sobą tylko to, co najpotrzebniejsze. Jakie rzeczy ja był zabrała ze sobą idąc do drugiego człowieka, by mówić mu o Jezusie?
  • Pierwszy dar, jaki m przynosić apostoł Jezusa to pokój. Pokój, który daje poczucie harmonii. Pokój, który jest ja balsam na zalęknione serce. Jednak, jeżeli tego pokoju nie przyjmie najpierw sam apostoł to jak będzie mógł go wnieść do miejsca, gdzie przyjdzie? Pomyśl o lękach, który towarzyszą Ci w codzienności. Co to jest konkretnie? Czy to jest realne zagrożenie? A może jakieś niejasne poczucie, że coś mi zagraża, a co najczęściej bywa iluzją.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.