Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 19 listopada 2022 r.

Tekst: Łk 20, 27-40

Prośba: o pogłębianie relacji z Bogiem

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Podeszło do Jezusa kilku saduceuszów, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania, (…). Ludzie, którzy przyszli do Jezusa podchodzą do sprawy bardzo przyziemnie, „jaki dzieci tego świata”. Zatrzymaj się na chwilę: Czym jest dla Ciebie zmartwychwstanie? Czy rzeczywiście w nie wierzysz? Jak ta wiara przejawia się w Twoim życiu?
  • Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją. Bóg jest Bogiem żywych… Bóg kocha Życie, jest jego Dawcą, chce byśmy żyli pełnią Życia. Czasem się mówi o tym, że można umrzeć już za życia. Zobacz jakie jest Twoje życie? Czy czerpiesz z Niego radość? Czy pozwalasz sobie głęboko oddychać, po prostu być?
  • I już o nic nie śmieli Go pytać. Śmiałość wobec drugiej osoby oznacza brak lęku, ale także relację, pokazuje jej głębokość. Czy Ty masz odwagę pytać Jezusa o to, co Cię nurtuje, zastanawia w Twoim życiu? Czy przychodzisz do Niego ze wszystkim? Czy masz odwagę stanąć przed Nim w prawdzie z tym wszystkim, co masz w sercu, co przeżywasz?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.