Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 23 maja 2026 r.
Tekst: J 21, 20-25
Prośba: o coraz bliższą i głębszą relację z Bogiem
Myśli pomocne w rozważaniu:
- „Panie, a co z tym będzie?” Pytanie Piotra może wydawać się nam naturalne. Przez 3 lata chodzili razem za Jezusem i po prostu interesuje go los Jana. A może chce zaspokoić swoją ciekawość, albo potrzebuje tej informacji, aby mieć poczucie, że panuje nad sytuacją. My również tak, jak Piotr często interesujemy się losem bliskich nam osób. Tylko jaka jest nasza motywacja w tym? Czy rzeczywiście troska o drugiego człowieka? Czy za tym pytaniem idzie gotowość do działania, gdyby była potrzebna jakaś pomoc?
- „Ty pójdź za Mną!” Jezus zatrzymuje Piotra w jego sposobie myślenia: Nie zajmuj się teraz innymi. Ja się o nich zatroszczę. Jedyne o co prosi Piotra to to, aby poszedł za Nim. Każdy z nas, niezależnie od tego czym się zajmujemy w życiu, jakie jest nasze powołanie, jesteśmy zaproszeni przede wszystkim do osobistej relacji z Bogiem i pójścia za Nim.
- „Ten właśnie uczeń daje świadectwo o tych sprawach” Ten właśnie uczeń: uczeń, którego miłował Jezus, który w czasie ostatniej wieczerzy spoczywał na Jego piersi. Jan był bardzo blisko Jezusa. Był blisko, aż do końca. I z tej bliskości wypływało Jego świadectwo. Jako chrześcijanie czujemy czasem przynaglenie do dawania świadectwa wiary. Ale jeśli nie będzie ono naturalnie wynikało z naszej bliskości z Bogiem i zanurzenia w Jego miłości może przynieść skutek wręcz odwrotny.
Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.