Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 24.06.2022r

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 

Tekst: Łk 15, 3-7

Prośba: o doświadczenie bycia szukanym i odnalezionym przez Jezusa  

Myśli pomocne w rozważaniu:

Jezus opowiada faryzeuszom przypowieść. Jest to Jego odpowiedź na zarzut z ich strony, że jada posiłki z grzesznikami:

  • Wyobraź sobie, że jesteś na pustyni. Ta przypowieść jest również o tobie. Popatrz na stado owiec. Zobacz pasterza, posłuchaj co mówi. Zwróć uwagę na mimikę jego twarzy, na gesty jakie wykonuje ..
  • Jedna owca się oddala. Idziesz za nią, czy zostajesz ze stadem? A może to ty jesteś pasterzem? Jaka rola najbardziej ci dziś odpowiada w tej przypowieści? Obojętnie, co wybierzesz, zastanów się, jakie towarzyszą ci uczucia. Jesteś szczęśliwy w miejscu,w którym jesteś ? A może pragniesz dla siebie czegoś innego? A jak się czujesz obecnie w Kościele?
  • Pasterz bierze z radością na ramiona owcę, która mu zginęła. Zapewne miałeś takie doświadczenie spowiedzi, gdzie wydawać by się mogło, że Bóg nie przebaczy ci grzechu, który popełniłeś. A On nie tylko przebaczył, ale ucieszył się tobą. Może to dobry moment, żeby jeszcze raz Mu za to podziękować? Jeśli potrzebujesz przeżyć to ponownie, nie zwlekaj z tym sakramentem. On idzie za tobą, szuka cię i chce ci pomóc …

 

 Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem, o tym wszystkim, co cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla twojego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić twoje życie.