Zysk i strata

Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 17 lutego

Tekst: Mk 8,34-9,1

Proś o łaskę patrzenia na rzeczy z mądrością Boga.

Na początku działalności Jezus powołał 12 Apostołów. Wśród tłumu na pewno byli też tacy, którzy pragnęli być wybrani, a zostali pominięci. Może i Ty doświadczasz w swoim życiu takiego uczucia rozczarowania. Może wszyscy wokół poukładali sobie życie, a Ty nie możesz znaleźć dla siebie odpowiedniego miejsca? Dziś po raz kolejny Jezus mówi „Pójdź za mną”. Usłysz Jego wołanie.

Na wezwanie Jezusa słuchacze mogli zareagować dwojako: albo faktycznie zostawić wszystko i iść tam, gdzie On, albo zostawić wszystko w sobie, czyli zaprzec się samego siebie i w ten sposób zrobić w sobie miejsce dla Boga. Rezygnacja z siebie to zaniechanie bronienia swojej racji do końca, to przyznanie się do błędu i proszenie o wybaczenie. Czy stanowi to dla Ciebie trudność?

Jezus przestrzega, byś uważał na to, o co zabiegasz i jakim kosztem dokonuje to się. Jeśli stracisz swoją duszę, to choćbyś posiadał cały świat, to i tak nie będziesz miał niczego, co pozwoliłoby Ci ją odkupić. Jezus zestawia życie i śmierć, zysk i stratę, pokazując, że czasem strata jest zyskiem, a zysk stratą. Jak odnosi się to do Twojego życia? Co u Ciebie jest stratą, która dodaje Ci życia? Może tracisz powoli swoje życie, duszę, miłość w pogoni za czymś innym?

3 komentarze

  1. Adoracja sprawia,że zaczynam żyć. Jezus rozwiązuje każdy problem.

  2. wczoraj dowiedzialam się, ze za 2 tygodnie musze się wyprowadzić a od 2 tyg.nie mam pracy.. Panie spraw abym miała siłę, proszę o modlitwę. .

  3. Panie proszę Cię dzisiaj o łaskę zaparcia się siebie. Jest ciężko, bo mi i mężowi pomieszały się języki. Ale Ty możesz uzdrowić tą sytuację.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Autor

Danuta Prot

Teolog z zacięciem antropologicznym a ostatnio również psychologicznym. Pracuje jako nauczycielka hiszpańskiego. Po godzinach tańczy, gra w brydża i chodzi po górach. 

Moc Słowa

„Matka Jezusa powiedziała do sług: <Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie>”.
/J 2, 5/

Kalendarz wpisów

Kwiecień 2018
N P W Ś C P S
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930