Zobaczyć, gdzie mieszka…

Wprowadzenie do modlitwy na 31 lipca, uroczystość św. Ignacego z Loyoli

Tekst: J 1, 35-39

Prośba:  Aby Bóg udzielił nam dogłębnego poznania Pana, który dla nas stał się człowiekiem, abyśmy Go bardziej kochali i więcej szli w Jego ślady.

1. Za Jezusem idą dwaj uczniowie. Usłyszeli: „Oto Baranek Boży” i poszli za Nim. Co nimi mogło kierować? Jezus ich zauważa i zadaje wydawać by się mogło dziwne pytanie w tej sytuacji: „Czego szukacie?” Czy czegoś takiego się spodziewali? Jezus trochę konfrontuje ich z motywacjami, które kierują nimi w pójściu z Nim. A gdyby Jezus Tobie zadał takie pytanie dziś, co byś odpowiedział?

2. Jezus zaprasza do tego, by pójść za Nim i zobaczyć, gdzie On się uda. Relacja z uczniami Jana rozwija się dość szybko. Już są wprowadzeni w przestrzeń, gdzie przebywa Jezus. Z jednej strony pamiętamy słowa św. Pawła, że wiara rodzi się ze słuchania, ale tu Jezus pokazuje, że nie tylko – także z patrzenia i przebywania. Przypomnij sobie jakiś moment, kiedy Jezus zaprosił Cię również do patrzenia, dotykania, smakowania. Co to dla Ciebie znaczy?

1 Comment

  1. Szukam szczęścia wiecznego, jeszcze większej bliskości Boga.
    Jezus zaprosił mnie do zrozumienia i przytulenia syna, do okazania miłości mężowi, do pokrzepienia Jego Ciałem.

Autor

Ania Goliszek

Kobieta szczęśliwa. Umiłowana córka Boga. Teolog z wykształcenia i pasji. Z zawodu... księgowa;) Mieszkanka małej wioski na Lubelszczyźnie. Fanka wyścigów F1. 

Moc Słowa

„To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się„.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Luty 2019
N P W Ś C P S
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728