Wdzięczne serce

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 8 stycznia

TekstPs 116,12-14.17-19

Prośba: o dostrzeżenie darów, jakie otrzymałeś od Pana.

1. Chociaż przez jakiś czas będziemy jeszcze śpiewać kolędy, okres Bożego Narodzenia w Kościele jest już za nami. W jaki sposób przeżyłeś ten czas? Co dobrego się wydarzyło? Spróbuj podsumować to, co działo się w ostatnim czasie. Za co chciałbyś podziękować Bogu w sposób szczególny? Nazwij te konkretne rzeczy ze świadomością, że to Jego dary.

2. „Czym się Panu odpłacę za wszystko, co mi wyświadczył?” – słyszymy w dzisiejszym psalmie. Te słowa mogą sugerować, że za dobro, które otrzymujemy od Boga, musimy Mu w jakiś sposób odpłacić czy zapłacić. Relacja z Panem nie jest jednak w niczym podobna do tej opartej na zasadach handlu wymiennego. On kocha nas bezwarunkowo i pragnie, żebyśmy byli naprawdę szczęśliwi – troszczy się o nas, bo jesteśmy Jego dziećmi. Wróć myślami do tego, co otrzymałeś od Niego w ostatnim czasie. Bóg w ten sposób okazywał Ci swoją miłość. W jaki sposób chciałbyś na to odpowiedzieć? Jak chciałbyś wyrazić swoją miłość wobec Niego?

3. „Złożę Ci, Boże, ofiarę pochwalną” – to również słowa z psalmu 116. Pomyśl, co może być taką Twoją „ofiarą pochwalną” w tym dniu. Może będzie to modlitwa uwielbienia? A może gest dobroci wobec kogoś, kogo Bóg postawi dziś na Twojej drodze? Spróbuj przeżywać dzisiejszy dzień właśnie w taki sposób – wyrażając Bogu swoją wdzięczność.

1 Comment

  1. Dziękuję za to wprowadzenie. Dzisiaj ten Psalm ,chociaż słyszałam go już wielokrotnie poruszył moje serce. Na prawdę mam za co dziękować Bogu. Wezmę Imienia Pańskiego i będę dziękować Bogu za wszystko czym mnie obdarzył.

Autor

Maja Moller

Żona i aktywna zawodowo mama dwójki dzieci. Ukończyła cztery tygodnie ćwiczeń duchowych św. Ignacego. Prowadzi bloga Chrześcijańska Mama. 

Moc Słowa

„Matka Jezusa powiedziała do sług: <Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie>”.
/J 2, 5/

Kalendarz wpisów

Grudzień 2018
N P W Ś C P S
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031