Tydzień 4 – sobota

Rekolekcje Internetowo-Radiowe 2015
Tydzień 3: Aby radość wasza była pełna

Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 28 marca

Na dzisiejszy dzień proponujemy modlitwę powtórkową.

Możesz ją zrobić na kilka sposobów – wybierz taki, który najbardziej Ci pomoże spotkać się z Bogiem:

1. Z całego tygodnia lub całych rekolekcji wybierz jeden tekst, który najbardziej Cię poruszył, z którego wyciągnąłeś najwięcej owocu duchowego, w którym czułeś najbardziej obecność Boga i Jego działanie w swoim życiu. Powtórz tę modlitwę – skoro było to głębokie spotkanie z Panem, to uwierz, że On chce jeszcze raz się z Tobą spotkać w tym właśnie tekście. Staraj się nie wyszukiwać nowych treści, tylko skoncentruj się na tych słowach czy zdaniach, które wtedy Cię zatrzymały i dały najwięcej „smaku duchowego”.

2. Z całego tygodnia lub całych rekolekcji wybierz tekst, który poszedł Ci najgorzej, w którym miałeś bardzo dużo rozproszeń, gdzie może miałeś poczucie, że to stracony czas. Według tego samego sposobu co wyżej, powtórz tę medytację, prosząc Pana, by tym razem pomógł Ci usunąć przeszkody w dobrym przeżyciu tego spotkania z Nim. Nie chodzi jednak o to, by „nadrobić” jakiś tekst, ale by zobaczyć, że w trudnościach też przychodzi Bóg, by nam coś pokazać.

3. Przejrzyj notatki z całego minionego czasu (refleksje z modlitwy, miejsca które Cię najbardziej poruszyły, itp.) i wybierając kilka myśli z tego czasu, przygotuj na ich bazie modlitwę na dzisiaj. Chodzi o to, by ponownie zatrzymać się na tych samych myślach, czy poruszeniach, które Cię dotknęły w czasie tych rekolekcji i próbować na nowo, a może jeszcze głębiej spotkać się z Bogiem w tych miejscach.

1 Comment

  1. Bog zaplac za te 4 tygodniowe rekolekcje, ktore pozwolily mi lepiej przezyc okres WP. Codzienne, wieczorne wprowadzenie do modlitwy a potem poranne medytacje porzadkowaly moj caly dzien w tym okresie. Wiecej, zaczalem od ktoregos momentu czekac z utesknieniem na te specjalne pory w ciagu dnia. Gdy zas zobaczylem, ze rekolekcje sie juz koncza, poczulem smutek i lekki niepokoj: jak to teraz bedzie bez tych cwiczen.
    I szczesc Boze na dalsze pomysly i dzialania w takim duchu.
    KRzysztof

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moc Słowa

"Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas. W Nim bowiem żyjemy, poruszamy się i jesteśmy".
/Dz 17, 27-28/

Kalendarz wpisów

Październik 2017
N P W Ś C P S
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031