Strzała w kołczanie

Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 30 listopada

Tekst: Iz 49,1-6

Proś o łaskę powierzenia Bogu swojego życia.

Wyspy, posłuchajcie Mnie! – Dzisiejszy fragment pierwszego czytania zaczyna się wyraźnym wołaniem o uwagę. Przyjmij ten tekst jako skierowany właśnie do Ciebie. Co Bóg pragnie Ci przez niego powiedzieć? Co chce powiedzieć o Tobie samym, o Twoich początkach i przeznaczeniu? Jeśli jakiś fragment porusza Cię bardziej, to zatrzymaj się przy nim i trwaj, aż poczujesz, że nasyciłeś się już jego treścią. Przyjrzyj się swoim emocjom: Jak jest Ci z Bogiem, który mówi, że ukształtował Cię jeszcze w łonie Twej matki?

Próżno się trudziłem, na darmo i na nic zużyłem me siły – autor pisze o frustracji z powodu bezowocnej pracy. To doświadczenie jest dobrze znane wielu z nas. To uczucie nie ma jednak ostatniego zdania. Nie jest wyznacznikiem sensu lub braku celowości. Autor zawiesza osąd, nie dokonuje ostatecznych rozstrzygnięć, nie potępia się ani nie gani. Ostatnie słowo zostawia Bogu i wie, że On będzie jego nagrodą. Jak wyglądają Twoje rozmowy z bliźnim i z Bogiem? Kto w nich ma ostatnie zdanie?

1 Comment

  1. Mam wrażenie ze w ” dyskusji ” z Bogiem nie mam żadnych szans , przecież On wie wszystko ! Dlatego proszę o poznanie woli i umiejetność jej akceptacji ..
    nie wyobrażam sobie życia bez Niego

Autor

Danuta Prot

Teolog z zacięciem antropologicznym a ostatnio również psychologicznym. Pracuje jako nauczycielka hiszpańskiego. Rozwija swoje umiejętności oratorskie i liderskie w klubie Vistula Toastmasters. Po godzinach tańczy, gra w brydża i chodzi po górach. 

Moc Słowa

„Matka Jezusa powiedziała do sług: <Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie>”.
/J 2, 5/

Kalendarz wpisów

Listopad 2018
N P W Ś C P S
« Paź    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930