Słodsze od miodu

Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 5 października

Teksty: Ne 8, 1-12; Ps 19, 8-11; Łk 10, 1-12

Prośba o rozmiłowanie serca w Słowie Bożym

1. Uszy zwrócone ku Słowu. Zobacz dramatyzm sceny, którą opisuje Nehemiasz. Cały lud zgromadzony przed Brama Wodna i domagający się czytania Prawa Mojżeszowego. Lud spragniony słowa, cały dzień uważnie słuchający słów Księgi Prawa  i wyjaśnień kapłanów. Nie wszystko jest jasne, zatem potrzeba tłumaczenia słowa, dobitnego  i pełnego objaśnień. Zobacz, jak silne jest w tobie pragnienie słuchania Słowa. Wspomnij tych, którzy prowadzili cię ścieżkami do większego zrozumienia i poznania Słowa Bożego.

2. Cenniejsze nad złoto. Psalmista w pięknych słowach opisuje znaczenie i wartość Słowa. Prawo jest doskonałe, pokrzepia duszę, jest radością serca, olśniewa oczy, cenniejsze nad złoto, słodsze od miodu…. A czym dla ciebie jest Słowo Boże? Jak często się nim karmisz? Czego w nim szukasz? Co odnajdujesz?

3. Posłani na żniwo. Jezus posyła swoich uczniów przed sobą, ale nie posyła ich nie uzbrojonych, choć mówi by nie brali ze sobą ani trzosa, ani torby, ani sandałów. Posyła ich z mieczem Ducha, czyli ze Słowem Bożym (Ef 6, 17). Jeśli idziemy do innych, posłani jak owce między wilki, to nie idźmy w swoje imię, nie idźmy ze swoim pokojem, ze swoim słowem i nie do swoich, ale do obcych, których trzeba o-swoić, uczynić swoimi. Co jest źródłem twojej siły na żniwie Pana, pośród tych, którzy Go odrzucają?

1 Comment

  1. Słowo Boże to nie tylko To Słowo, które jest zawarte w Piśmie Świętym, to jest także Słowo, które Bóg kieruje do każdego z nas indywidualnie… Dla mnie słyszeć Głos Boga mojego w duszy mojej to raj…
    Do każdego mówi, trzeba tylko chcieć usłyszeć…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Autor

Iwona Jagiełka

Pedagog, teolog, kierownik duchowy. Nieustannie w drodze - dosłownie i w przenośni. Jej złota myśl: każda droga ma cel, kiedy nauczysz się być tu i teraz droga staje się celem. Pracowała w największej terytorialnie parafii na Syberii. 

Moc Słowa

„Matka Jezusa powiedziała do sług: <Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie>”.
/J 2, 5/

Kalendarz wpisów

Lipiec 2018
N P W Ś C P S
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031