Siła pragnień

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 19 listopada

Tekst: Łk 18,35-43

Prośba: o łaskę odkrywania swoich pragnień i spotykania w nich Jezusa

1. „Siedział przy drodze i żebrał…”. W ten sposób święty Łukasz opisuje niewidomego spod Jerycha. Jego przesiadywanie przy drodze wydaje się być w pełni uzasadnione – przecież nie widzi, nie jest więc w stanie ani podjąć się konkretnej pracy i zarobić na swoje utrzymanie, ani ruszyć w drogę. Może Ty też czasem czujesz się podobnie? Może czujesz, że Boże zaproszenia i życiowe szanse są dla innych, lepszych, potrafiących więcej zrobić? Przy jakiej drodze dzisiaj siedzisz, patrząc na to, co się dzieje, zamiast wstać i spróbować pójść tam, gdzie ucieka Twój wzrok – za horyzont? Tam, gdzie prowadzą Cię Twoje tęsknoty…?

2. „Lecz on jeszcze głośniej wołał…”. Jak wielkie musiały być pragnienia w sercu tego człowieka! I jak bardzo był ich świadomy. Nie zwracał uwagi na ludzi, którzy go zniechęcali. Dla Niego liczyło się tylko jedno – spotkanie z Jezusem. A jak jest z Tobą? Kiedy zamiast cudu nie dzieje się nic, kiedy wszyscy mówią, że najlepiej jest rezygnować – kogo słuchasz? Czego słuchasz? Lęku i poczucia, że wszystko musisz kontrolować? Czy pragnień i tęsknot swojego serca? Popatrz na te chwile, w których wsłuchując się w to, co w Tobie najgłębsze, trwałeś wiernie w swoich postanowieniach i to prowadziło Cię do spotkania z Jezusem.  Zobacz, co dzisiaj jest dla Ciebie najważniejsze – czego brakuje Twojemu sercu i do czego w związku z tym zaprasza Cię Bóg. Odważysz się podjąć ryzyko?

2 komentarze

  1. Panie, Ty dziś działasz w moim sercu, próbujesz posprzątać i poukładać cały ten mój wewnętrzny bałagan. Dajesz mi pragnienia, rzucasz ogień swój bo wiesz, że Ciebie potrzebuje. Proszę o więcej łaski o wytrwanie w tym porządku jeszcze jeden dzień, pomóż mi walczyć o naszą wspólna relację. Błagam abym jutro też mogła krzyczeć, że Cię potrzebuję, że chce! Ulituj się nade mną!

  2. Panie,dziękuję że dziś na nowo pozwalasz wypłynąć moim najgłębszym pragnieniom.Zapraszasz do pójścia za nimi i zapewniasz,że będziesz ze mną w ich realizowaniu.Dziękuję,że zabierasz moje obawy i napełniasz nadzieją,że z Tobą się uda.

Autor

Maja Moller

Żona i aktywna zawodowo mama dwójki dzieci. Ukończyła cztery tygodnie ćwiczeń duchowych św. Ignacego. Prowadzi bloga Chrześcijańska Mama. 

Moc Słowa

„To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się„.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Maj 2019
N P W Ś C P S
« Kwi    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031