Poznać głos Pasterza

Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 24 kwietnia

Tekst: J 10, 22-30

Prośba: o łaskę rozpoznania głosu Pasterza

Żydzi są niecierpliwi. Nie chcą uwierzyć znakom, chcieliby być pewni, Kim jest Jezus. Żeby powiedział im wprost. A On przechadza się po portyku Salomona. A jakie są Twoje oczekiwania wobec Jezusa?

Jezus wprost mówi do Żydów: Nie wierzycie znakom, bo nie jesteście z moich owiec. To oznacza, że nie znają głosu pasterza. Nie są w stanie odróżnić go spośród innych głosów. A Ty? Znasz głos Jezusa?

Jezus daje też zapewnienie, że nic nie wyrwie z Jego ręki tych, którzy do Niego należą. Nic nie jest w stanie oddzielić nas od miłości Boga – pisze św. Paweł. Jest w Tobie taka pewność, szczególnie, kiedy wszystko zdaje się walić i znikąd nie masz pomocy?

1 Comment

  1. Jezus czyni coraz więcej znaków, aby ludzie uwierzyli i poznali, że jest dobrym Pasterzem. Człowiek, który uwierzył Chrystusowi, idzie Jego drogą, słucha Jego głosu, bo należy do Niego, do Jego owczarni. Jezus zna swoje owce, zna mnie, wie o mnie wszystko, rozumie mnie, ponieważ patrzy na moje serce. Czy znam głos Jezusa? Jezus wciąż do mnie mówi w ciszy, przez karty Pisma Świętego, w modlitwie, Eucharystii, w sakramencie pokuty, adorując Najświętszy Sakrament….Ja otwieram swoje serce i umysł na przyjęcie Jego głosu. Ta niezwykła tajemnica usłyszenia głosu Boga dokonuje się w głębi naszego serca, naszej duszy, miejsca, gdzie rodzą się najgłębsze nasze przemyślenia. Doświadczam, że w trudnych chwilach Jezus jest obecny w moim życiu. Kocham Cię mój Jezu i pragnę Cię kochać coraz bardziej i wiem, że jestem kochana przez Ciebie.

Autor

Ania Goliszek

Kobieta szczęśliwa. Umiłowana córka Boga. Teolog z wykształcenia i pasji. Z zawodu... księgowa;) Mieszkanka małej wioski na Lubelszczyźnie. Fanka wyścigów F1. 

Moc Słowa

„To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się„.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Styczeń 2019
N P W Ś C P S
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031