Matka Kościoła, moja Matka.

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 21 maja, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

Tekst: Dz 1, 12-14

Prośba: o doświadczenie macierzyńskiej opieki Maryi

1. Na początku tej modlitwy spróbuj wyobrazić sobie Wieczernik i apostołów, którzy trwają w nim na modlitwie razem z Maryją. Wyobraź sobie, że jesteś tam razem z nimi. Jeśli doświadczasz jakichś trudności na tej modlitwie, poproś Maryję, by Ona otoczyła Cię swoją opieką.

2. Przeżywamy dzisiaj dzień, w którym nazywamy Maryję Matką Kościoła. Te słowa nie oznaczają jednak, że Maryja opiekuje się tylko papieżem, biskupami i wielką wspólnotą wiernych na całym świecie. Jeśli nazywamy ją Matką Kościoła, oznacza to, że jest Ona również Twoją i moją Matką. Pomyśl przez chwilę o tym, w jaki sposób kochająca mama troszczy się o swoje dziecko, jak otacza je opieką i z jakim zaangażowaniem walczy o jego dobro.  W podobny sposób Maryja chce zatroszczyć się o każdego, kto pragnie naśladować Jezusa. W życiu Maryi On od samego początku był najważniejszy. Ona, Jego Matka i pierwsza Uczennica, wie najlepiej, jak postępować, by naśladować i kochać Go coraz bardziej. Czy pozwolisz, aby Tobie o tym opowiedziała? Czy chcesz się tego do Niej uczyć? I w czym dzisiaj najbardziej potrzebujesz Jej pomocy ?

1 Comment

  1. Abym umiała tak ślepo wypełniać Boże polecenia , ufać nawet jak nie widzę końca a nie widzę nigdy zawierzyć Bogu do końca , iść z wodą która już jest winem , chociaż ja o tym jeszcze nie wiem ,Maryjo pomóż mi być coraz bardziej podobną do Ciebie

Autor

Maja Moller

Żona i aktywna zawodowo mama dwójki dzieci. Ukończyła cztery tygodnie ćwiczeń duchowych św. Ignacego. Prowadzi bloga Chrześcijańska Mama. 

Moc Słowa

„To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się„.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Marzec 2019
N P W Ś C P S
« Lut    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31