IV Niedziela Adwentu, 21 grudnia

Dziękuję Ci, Ojcze – że mnie wysłuchałeś J 11, 41

 

1.   Usiądź wygodnie i uspokój swoje myśli, serce, oddech – na ile Ci się uda.

2.   Rozpocznij znakiem krzyża. Uświadom sobie, że stajesz przed Panem, że On jest przy Tobie i patrzy na Ciebie wzrokiem pełnym miłości.

3.   Oddychaj spokojnie, zauważ że oddychasz, że przyjmujesz powietrze, a potem je oddajesz. To tchnienie życia, jesteś istotą żyjącą – otrzymałeś to od Boga.

4.   Do oddechu dołącz słowo na dzisiejszy dzień. Przy wdechu wypowiedz w sercu początek zdania, przy wydechu – jego drugą część. Niech każdy oddech będzie przesiąknięty tym Słowem.

5.   Na początku poczujesz się nieswojo, być może nigdy się tak nie modliłeś. Ale nie zrażaj się tym. Wypowiadaj słowa (jeśli Ci się uda – w rytm oddechu) i skup się na nich, na tym, co wypowiadasz. Chodzi o to, byś w tej modlitwie był TU i TERAZ, by myśli nie uciekały do innych spraw i trosk.  Są to rozproszenia – jeśli się pojawią (a pojawią się na pewno), wtedy należy wracać do Słowa i do oddechu.

6.   Modlitwę zakończ oddaniem chwały Bogu odmawiając: Chwała Ojcu i czyniąc znak krzyża.

7.   Módl się w ten sposób przez 20 minut, a jak Ci się uda, to do 30 minut. Możesz również z tym Słowem chodzić przez cały dzień i w różnych porach dnia do niego wracać.

2 komentarze

  1. Dziękuję Ci, Ojcze – że mnie wysłuchałeś, że małżeństwo mojej córki, która była po rozwodzie, połączyłeś (z powrotem- z mężem, któremu ślubowała) i uzdrawiasz ich, że małżeństwo mojego syna, które było w rozkładzie jednoczysz. Dziękuję, że mogę patrzeć jak wzrastają w wierze, jak stają się świadomi Twojej obecności w ich życiu. Dziękuję Ci Panie, że czuję jak działasz w moim życiu, za trwanie w tym adwencie z Tobą, jak pozwalasz mi schodzić głębiej w moją duszę i poznawać Ciebie i siebie, że posyłasz Twojego Świętego Ducha, który uczy mnie i prowadzi. Dziękuję Ci Panie, że dajesz to wszystko bezinteresownie z miłości do mnie, a ja Tobie nic nie mogę dać oprócz tego, że mogę Cię bardziej KOCHAĆ, bardziej UFAĆ i WIERZYĆ, oraz nieść Ciebie innym. UWIELBIAM CIĘ BOŻE MÓJ! JEZU UFAM TOBIE!

  2. Czy Słowo do medytacji muszę sama znaleźć ? czy to jest fragment ze zdania ?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Autor

Danuta Prot

Teolog z zacięciem antropologicznym a ostatnio również psychologicznym. Pracuje jako nauczycielka hiszpańskiego. Po godzinach tańczy, gra w brydża i chodzi po górach.

 

Moc Słowa

„Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon”.
/Mt 2, 2/

Kalendarz wpisów

Styczeń 2018
N P W Ś C P S
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031