Głębia

Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 6 lutego

Tekst: Mk 7, 1-13

Prośba: o łaskę odkrywania głębi swojego serca

1. Po raz kolejny Jezus wchodzi w spór z faryzeuszami. Dziś widzimy, jak pokazuje im powierzchowność ich działania. Pomyśl przez chwilę, co jest najważniejsze dla Ciebie w wyznawaniu wiary? Uświadom sobie jedną rzecz.

2. A w relacji z Bogiem chodzi o głębię serca, z którego wypływa wszelkie myślenie, działania, decyzje. Spróbuj dziś trwać przez chwilę w ciszy na modlitwie. Spróbuj zobaczyć, co dziś jest głęboko w Twoim sercu. Najgłębiej jak potrafisz sięgnąć. Zatrzymaj się nad tym przez chwilę.

2 komentarze

  1. W moim sercu odkryłam…..ogromną tęsknotę…..

  2. Często można zauważyć, najczęściej w pracy zawodowej, że człowiek człowiekowi patrzy na ręce, zwraca uwagę na to co robi, o czym rozmawia. Mamy swoje kryteria oceny drugiego człowieka. Bóg natomiast patrzy na serce człowieka, na jego wrażliwość „ sercem swym daleko jest ode Mnie”. Modlitwa wypowiadana wargami nie zmienia człowieka, potrzebna jest modlitwa serca z Sercem. Wtedy mamy świadomość Jego bliskości i obecności. Jezus zawsze odwołuje się do serca człowieka, dotyka jego najgłębszej głębi, najgłębszych pragnień. Prawdziwe spotkanie z Bogiem otwiera serce człowieka.

Autor

Ania Goliszek

Kobieta szczęśliwa. Umiłowana córka Boga. Teolog z wykształcenia i pasji. Z zawodu... księgowa;) Mieszkanka małej wioski na Lubelszczyźnie. Fanka wyścigów F1. 

Moc Słowa

„To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się„.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Luty 2019
N P W Ś C P S
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728