Być uczniem Jezusa

Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 19 października

Tekst: Łk 12, 1-7

Prośba: o radość z bycia uczniem Jezusa

1. Słowa Jezusa, które dziś słyszymy są skierowane do uczniów, nie do otaczających ich tłumów. Jezus mówi, że nawet to, co uczniowie wypowiedzą w ukryciu będzie usłyszane, może wręcz niejako wyciągnięte na światło dzienne. Nie wiemy, kto to zrobi, ale w kontekście dalszych słów możemy pomyśleć, że przez tych, którzy będę przeciwnikami nauki głoszonej przez Jezusa i Jego uczniów. Jezus w tym kontekście nie mówi: Uważajcie, co mówicie, ale: Miejcie świadomość, że każde wasze słowo będzie usłyszane. Pomyśl przez chwilę o słowach, które wypowiadasz. Które z nich są takie, że nie chciałabyś, żeby były publicznie usłyszane?

2. W dalszej części dzisiejszej Ewangelii dwa razy słyszymy „nie bójcie się” – w kontekście nieprzyjemności i prześladowań, jakie spotkają uczniów. Jezus zapewnia, że są oni pod szczególną opieką Boga i nic w ich życiu nie dzieje się bez Jego wiedzy. Że są dla Niego ważni. Przecież przyjaciółmi nie nazywa się przypadkowych osób. Pomyśl o lękach, które Ci towarzyszą. Czego one dotyczą? Jak postrzegasz obecność Boga w tym wszystkim?

1 Comment

  1. Dzisiejsza modlitwa doprowadziła mnie do przyczyny moich lęków.To nieprzebaczenie sobie.Panie ,proszę uzdrawiaj mnie i obdaruj łaską przebaczenia tego,co Ty już przebaczyłeś.

Autor

Ania Goliszek

Kobieta szczęśliwa. Umiłowana córka Boga. Teolog z wykształcenia i pasji. Z zawodu... księgowa;) Mieszkanka małej wioski na Lubelszczyźnie. Fanka wyścigów F1. 

Moc Słowa

„To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się„.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Marzec 2019
N P W Ś C P S
« Lut    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31