Być tam, gdzie Jezus

Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 15 maja

Tekst: J 17, 1-11a

Prośba: o łaskę radości z bliskości Boga

1. Szczególny moment w życiu Jezusa opisuje dzisiejszy fragment. Ostatnia Wieczerza, moment, w którym da On swoje Ciało i Krew do spożycia uczniom. Ostatnie spotkanie przed Jego śmiercią. Ostatnie tak długie spotkanie, po prostu bycie ze sobą. Po zmartwychwstaniu Jezus co ukazuje się uczniom, spędza z nimi czas, ale zazwyczaj to spotkanie kończy się niespodziewanym zniknięciem Jezusa sprzed oczu Apostołów. Pomyśl przez chwilę o Twoich spotkaniach z ludźmi. Szczególnie z tymi, którzy są ważni dla Ciebie. Jakie są to spotkania? Co im towarzyszy?

2. Jezus rozmawia z Ojcem i mówi o swoich najgłębszych pragnieniach. Uczniowie słyszą ten dialog. Być może są zaskoczeni albo wzruszeni, albo zdezorientowani, albo zdziwieni. Jezus mówi, że chce, aby każdy, kto staje się uczniem Jezusa mógł być tam, gdzie On idzie – u Ojca w niebie. Każdy z nas należy do Boga. Nie na zasadzie bycia własnością, ale jako dzieci i ci, do których wszystko należy, co należy do Boga. Co dla Ciebie oznaczają te słowa? Co dla Ciebie znaczy „znać Jezusa”? Czym dla Ciebie jest bycie córką/synem Boga?

1 Comment

  1. Jezus zwraca się do swojego Ojca w niebie słowami modlitwy. Jakże piękna to modlitwa Syna do Ojca, pełna miłości, ciepła, uwielbienia. Jezus wypełnił powierzoną przez Ojca misję-misję miłości, tu na ziemi. Najważniejszą misją Jezusa było – przywrócić człowieka Bogu „ aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa ”. Jezus cieszy się godziną, która nadchodzi, cieszy się ze spotkania ze swoim Ojcem w niebie. Tą wielką radość zjednoczenia ze swoim Ojcem w niebie, wyraża w tej pięknej modlitwie uwielbienia.
    Co dla mnie znaczy „znać Jezusa”? Znać Jezusa to nieustannie Go poznawać przez Jego Słowo, które do mnie kieruje, żyć na co dzień Jego Słowem, dawać o Nim świadectwo swoim życiem, aby inni Go też bardziej poznawali. Gdy poznajemy Jezusa, to się z Nim jednoczymy. Staje się dla nas wtedy taki bliski, najważniejszym członkiem naszej rodziny i w niej zajmuje centralne miejsce. Poznawać Jezusa to uzyskiwać nową świadomość, która wiąże się z poznawaniem Boga prawdziwego. Jezus nazywa ją życiem wiecznym.
    Być córką Boga, Jego dzieckiem, Jego uczniem, to szczególne wyróżnienie.Jezus nazywa nas także swymi przyjaciółmi, jeżeli czynimy to, co nam przykazuje. Któż może piękniej ukochać człowieka niż Jezus.

Autor

Ania Goliszek

Kobieta szczęśliwa. Umiłowana córka Boga. Teolog z wykształcenia i pasji. Z zawodu... księgowa;) Mieszkanka małej wioski na Lubelszczyźnie. Fanka wyścigów F1. 

Moc Słowa

„To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się„.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Luty 2019
N P W Ś C P S
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728