Być stworzonym

Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 5 października

Tekst: Ps 139

Prośba: o łaskę przyjmowanie tego, co Bóg mi daje

Przenikasz, znasz, widzisz, ogarniasz… Takie czasowniki słyszymy na początku dzisiejszego psalmu. Jak czujesz się z taką bliskością Boga? Spróbuj to zobaczyć nie z poziomu „wiedzy”, ale z poziomu „odczuwania”. Bo emocje, jakie się w nas pojawiają w relacji z daną osobą mówią nam bardzo dużo o obrazie tej osoby, jaki tak naprawdę przeważa w nas i jaki kieruje naszym działaniem wobec tej osoby.

Utworzyłeś, utkałeś, stworzyłeś… Te czasowniki z kolei pokazują działanie tego, który jest ich podmiotem – Boga. Te zdania psalmu przekazują podstawową prawdę o naszym pochodzeniu. Jesteśmy dziełem Boga, z Jego pomysłu i na Jego obraz. Bez Niego nas by nie było. Owszem w to Jego działanie włączeni byli nasi rodzice, ale On jest inicjatorem tego, że JESTEM. Co dziś chciałbyś powiedzieć swojemu Stwórcy w związku ze swoim istnieniem? Nie chowaj się za okrągłymi sformułowaniami takimi, jakie one powinny być, ale spróbuj być szczery i prawdziwy w tym, co chcesz Bogu powiedzieć.

Które ze zdań chciałbyś zatrzymać jako swoje? Jako to, które najbardziej Cię porusza albo najlepiej opisuje Twoje TERAZ z Bogiem. Niech ono towarzyszy Ci przez cały dzień.

2 komentarze

 1. Gdybym przybrał skrzydła jutrzenki –
  W majowy poranek –
  Na łące usianej kwiatami.
  Gdybym usłyszał dzwony kościelne,
  Które powtarzają:
  Jaka
  Jest twoja
  Odpowiedź?
  Jaka
  Jest twoja
  Odpowiedź?
  Tobym milczał.
  Twał w ciszy.

 2. Nie ma nic piękniejszego jak świadomość, że przenikasz i znasz mnie Panie, w Tobie jest moje poczucie bezpieczeństwa, świadomość że nie ma takiej rzeczy, która mogłaby mnie odłączyć od Twojej miłości powoduje że moje życie ma sens.Znasz mnie w całości i kochasz. Dziekuje że JESTEŚ 🙂

Autor

Ania Goliszek

Kobieta szczęśliwa. Umiłowana córka Boga. Teolog z wykształcenia i pasji. Z zawodu... księgowa;) Mieszkanka małej wioski na Lubelszczyźnie. Fanka wyścigów F1. 

Moc Słowa

„To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się„.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Maj 2019
N P W Ś C P S
« Kwi    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031