Boże Narodzenie 2014

Drodzy Przyjaciele i Czytelnicy naszej strony.

Syn Boży przyszedł na świat. Uczynił to w najprostszy z możliwych sposobów – narodził się jako Człowiek. Był noworodkiem, niemowlęciem, dzieckiem, młodzieńcem, dorosłym mężczyzną. Doświadczał tego, co jest udziałem każdego z nas. Przez to pokazał jak blisko nas jest Bóg. Stał się jednym z nas, byśmy już nie musieli doświadczać oddalenia od Boga, Jego nieobecności.

Na ten szczególny, błogosławiony i rodzinny czas, życzymy Wam głębokich spotkań z bliskimi, ze sobą i z Bogiem samym. W prostocie przebywania z Dzieckiem Bożym i bycia dzieckiem Boga.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Ekipa Internetowego Domu Rekolekcyjnego:
o. Grzegorz Ginter SJ
Anna Goliszek
Aleksandra Jastrząb
Michał Kłosiński SJ
Danuta Prot
Natalia Żelasko

2 komentarze

  1. Dziękuję, to były bardzo piękne i potrzebne rekolekcje. Miałam wrażenie, że „sprowokowały” czy też uwrażliwiły mnie na wydarzenia tego czasu adwentowego, wydarzenia trudne. Medytacja wieczorna dała mi siłę do zmagania się z trudnościami, poruszając jednocześnie to co w moim wnętrzu domagało się ujawnienia i przetworzenia. Tak więc szedł ten Adwent na dwa fronty.
    Teraz pozostaje już tylko trwać w spokoju przy Bogu-Czlowieku, nowonarodzonym. Czy są owoce- nie wiem, jestem zbyt zmęczona. Ale wiem, że powalczyłam na całego.
    Bóg zapłać, Maria
    Acha, czy jest jakiś klucz do medytowanych zdań biblijnych? Czy można mieć takie zdania cały rok?

    • Klucz ułożenia krótkich zdań biblijnych może być różny. Najprostszym jest wziąć jedno zdanie z czytań biblijnych Liturgii Słowa danego dnia. Można też modlić się tym samym tekstem przez kilka dni.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moc Słowa

„Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon”.
/Mt 2, 2/

Kalendarz wpisów

Styczeń 2018
N P W Ś C P S
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031