Bóg Okulista

 

Wprowadzenie do medytacji na środę, 15 lutego

Tekst: Mk 8,22-26

Prośba: o łaskę pełnego uzdrowienia mojego wzroku.

1. Sytuacja człowieka niewidomego. Do Jezusa podchodzą ludzie z człowiekiem, który od dawna nie widzi na własne oczy. Jego nieodłącznym towarzyszem jest ciemność. Czasem zdarza się, że w przechodzących ludziach widzi ruszające się drzewa. Jego wzrok nie dostrzega piękna drugiego człowieka, widzi go zaledwie jako poruszający się przedmiot. Jezus również widziany był przez niego jako jedno z wielu drzew… Zobaczmy naszą ślepotę. Czego nie dostrzegaliśmy przez wiele lat naszego życia? W czym mój wzrok potrzebuje jeszcze uzdrowienia?

2. Czas uzdrowienia. Niewidomy posiada przyjaciół, którzy przyprowadzają go do Jezusa. Pierwszą reakcją Nauczyciela jest wyprowadzenie chorego na miejsce osobne. Jezus chce dokonywać naszego uzdrowienia w ciszy intymnego spotkania z Nim. Po drugie, uzdrowienie nie dokonuje się tu za pierwszym razem. Jezus nie zatrzymuje się na jednym geście nałożenia rąk na niewidomego. Nasz chory wzrok potrzebuje często więcej czasu, by w pełni doszedł do zdrowia, zwłaszcza jeśli do tej pory karmił się niewłaściwymi treściami. Jezus ma swój czas na dokonanie przemiany naszego wzroku. Na jakim etapie uzdrowienia się znajduję? Jaki jest mój wzrok? W jaki sposób dziś patrzę na ludzi?

4 komentarze

  1. Jak ja się cieszę, że Was znalazłem 🙂 Bóg chce, żebym przejrzał najwyraźniej

  2. Każdy z nas kiedyś tu trafił,najwyrażniej Bóg tak pokierował na Te treści.

  3. Bóg wie najlepiej co dla nas będzie dobre nawet jeśli my tak dokońca tego nie rozumiemy.

  4. Najlepiej widzi się sercem. Dziękuję Ci, Panie że zmieniasz moje widzenie Ciebie, innych, świata. Proszę aby moje oczy były miłosierne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Autor

Michał Kłosiński SJ

Wyświęcony w 2016r. Duszpasterz akademicki w Toruniu. Pracował w Szkole Kontaktu z Bogiem oraz Zespole Szkół Jezuitów w Gdyni. Po ukończeniu teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym "Bobolanum" w Warszawie rozpoczął studia specjalistyczne z duchowości w Chicago. Jeden z byłych duszpasterzy DA Ster. Chętnie pomaga w rekolekcjach ignacjańskich. Interesują go nowe technologie tele-informatyczne, jazda na rowerze, chodzenie po górach, a przed wszystkim... drugi człowiek. 

Moc Słowa

„Matka Jezusa powiedziała do sług: <Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie>”.
/J 2, 5/

Kalendarz wpisów

Kwiecień 2018
N P W Ś C P S
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930