Wprowadzenie do medytacji na poniedziałek, 8 października

Tekst: Ga 1, 6-12

Prośba: o to, by umieć zapraszać Boga do przeżywania tego, co trudne

1.  „Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt…” . Popatrz na minione dni lub tygodnie. Jakie wydarzenia, spotkania, słowa Cię umacniały? Co pomagało Ci być bliżej Boga? A co wręcz przeciwnie – siało zamęt, wpędzało w wątpliwości i oddalało od Jezusa? Patrz na to wszystko razem z nim. Postaraj się zobaczyć, jakie Twoje decyzje pomagają Ci na co dzień w trwaniu przy Nim, a jakie w tym przeszkadzają.

2. Popatrz też na to, w jaki sposób reagujesz na trudne pytania jakie się w Tobie pojawiają. Czy w ogóle dajesz sobie prawo do tego, by przeżywać wątpliwości? Jak na nie reagujesz – czy są takie sprawy, które przeszkadzają Ci w szczerej rozmowie z Bogiem o tym, czego nie rozumiesz? Spróbuj nazwać to, co utrudnia  Ci  spotkanie z Nim w doświadczanych przez Ciebie  przeciwnościach i poszukiwaniach.

3. Święty Paweł pisze, że głoszona przez niego Ewangelia nie jest ludzkim wymysłem, lecz że została mu objawiona przez Jezusa Chrystusa. W tych słowach jest nie tylko zachęta do wiary w to, że Bóg prowadzi nas przez swoje Słowo, lecz również przekonanie o  Jego bliskości. On nie jest Bogiem, który jest niedostępny i daleki. Nie jest Bogiem, który zostawia nas z pytaniami bez odpowiedzi, w zagubieniu i poczuciu braku sensu. Objawia  swoją miłość każdego dnia – na kartach Pisma Świętego, w Kościele, w każdej Eucharystii ale też w drobiazgach dnia codziennego. Staraj się przeżyć ten dzień z otwartymi oczami i wrażliwym sercem, tak by nie przegapić dzisiaj Jego przychodzenia do Ciebie. Dobra Nowina może do Ciebie dotrzeć na różne sposoby – czasem wprost, tak jak w słowach świętego Pawła, a czasem dużo zwyczajniej i po cichu.